Letošnji teden otroka nosi naslov Prosti čas.

Zato se bomo  z otroki v vrtcu in z učenci v šoli pogovarjali o pomenu prostega časa otrok in vse družine.Razmišljali bomo o tem, kaj pomeni kvalitetno preživljanje prostega časa in otroke spodbujali, da vsak od njih najde različne in zanj primerne dejavnosti, ki jih lahko počne v svojem prostem času. Letošnjo poslanico Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki je nosilec Tedna otroka, si lahko preberete na spletni strani http://www.zpms.si/programi-in-projekti/teden-otroka/.

V okviru tega tedna bomo, tako kot že nekaj let zapored, izpeljali Sejem igrač.  Gotovo ima tudi vaš otrok doma kakšno igračo, ki jo je prerasel ali ki ga preprosto več ne zanima in se z njo ne igra. Prosimo vas, da skupaj z otrokom pregledate njegove igrače in se pogovorite, katero od igrač je pripravljen zamenjati. Izbrano igračo (lahko tudi dve) naj otrok med 1.10. in 4.10. 2018 prinese v šolo in jo izroči svoji razredničarki. V zameno bo dobil kupon, s katerim si bo na sejmu, ki bo potekal v petek, 5.10. 2018 v času pouka,  lahko izbral katerokoli drugo igračo. Prosimo vas, da so igrače, namenjene menjavi, čiste, cele, lepo ohranjene in delujoče.

Želim vam, da bi vaša družina skupaj in v veselju preživela veliko prostočasnih ur!

Mojca Rozman, ravnateljica