Za 30 let naše države smo se odločili izdelati prav poseben zemljevid. V popoldanskih urah vročega junijskega ponedeljka je v sklopu ustvarjalnih delavnic za nadarjene nastala zanimiva podoba Slovenije na zelenici pred šolo.

Učenci so izbrali najprimernejši prostor za postavitev, merili, se urili v razmerjih, izrisali obris, nato pa se preselili v učilnico za tehniko, kjer so se lotili dela s stroji. Pripravili so palice za postavitev meje, kasneje pa dodali še okrasitev – odločili so se za srčke, ki jih tako pogosto povezujemo z imenom Slovenije, obenem pa spominjajo na lipov list, simbol naše države.

Da so vešči dobre organizacije in skupinskega dela so dokazali pri sami izdelavi postavitve na zelenici pred šolo. Nastala je inštalacija, ki bi si jo lahko le želeli na svojem vrtu.

Nataša Mrak, Monika Zupanc