Belo ponedeljkovo jutro po prvi adventni nedelji nas je kar klicalo k ustvarjanju. Prepustili smo se prijetni božični glasbi in pričeli izrezovati vzorce za rokavičke in novoletne okraske. Kmalu je cela šola zablestela v božično-novoletni okrasitvi, ki si jo je letos zamislila Nataša Colja Obiako. Da bi bilo vzdušje popolno, so poskrbeli učitelji, ki so za učence pripravili raznolike delavnice, ter učenci s svojo zagnanostjo, vztrajnostjo in dobro voljo. Šestošolci so izdelovali novoletne čestitke in škatlice za glinene novoletne okraske, sedmošolci pa so se prepustili ustvarjanju božičnih venčkov. Učenci osmega razreda so trenirali svoje ročne spretnosti s šivanjem filcanih rokavičk, s katerimi so okrasili drevo v avli šole in izdelovanjem čudovitih krogel iz kovinskih trakov za okrasitev smrečice pred šolo. Devetošolci so čisto vse učence in učitelje razveselili s sveže pečenimi piškoti. Na koncu tehniškega dneva smo si ponosno ogledovali naš šolo, ki je v sončnem popoldnevu zažarela v svoji novi opravi.

Pripravila: Barbara Vevar