V tednu od 6. do 10. decembra poteka v Bukarešti, glavnem mestu Romunije, srečanje partnerskih šol. Njihova šola se imenuje »Geo Bogza Middle School«. Program smo pričeli s predstavitvijo na šoli. Ogledali smo si pouk v nekaterih nižjih razredih, pouk na predmetni stopnji pa poteka v popoldanskem času. Sprejeli so nas gostoljubno s kruhom in soljo,  po njihovih običajih. Mnogi učenci in učitelji so bili oblečeni v bluze s tradicionalnim romunskim vzorcem. Mi smo predstavili Bohinj in našo šolo v sliki in besedi. Popoldne, po kosilu, smo imeli različne delavnice: slikanje na steklo, okraševanje žlice s tradicionalnimi motivi, kazalke in šivanje motivov na torbico. Vsi smo prinesli tudi nekaj predmetov, ki predstavljajo tradicijo krajev, iz katerih prihajamo. Tako je nastala razstava vseh udeleženih držav. Slike prikazujejo utrinke iz doživetij tega dneva.
Jure, Vasja in Katja