V tednu od 7. do 11. marca 2002 je potekalo srečanje partnerskih šol – predstavnikov učencev in učiteljev – pri nas v Bohinju.

Prvi dan smo obiskovalcem predstavili našo šolo. V uvodnem kulturnem programu so učenci zapeli nekaj ljudskih pesmi, zaigrali nekaj zelo poznanih narodno-zabavnih pesmi ter predstavili tradicionalne bohinjske festivale (Kravji bal, Kmečka ohcet – vasovanje). Popoldne smo obiskali Vogel. Drugi dan smo preživeli v Stari Fužini. Najprej smo spremljali predstavitve sodelavk TNP o pomenu sodelovanja šole in TNP. Maja in Tina sta nam predstavili vsebino in pomen naravne in kulturne dediščine Bohinja. Popoldne smo obiskali Planšarski muzej ter imeli plesno delavnico v kulturnem domu. Naučili smo se nekaj naših ljudskih plesov, partnerji pa so nam pokazali nekaj svojih. V sredo smo obiskali Koprivnik, Pokljuko, Blejski grad … Najbolj zabavno je bilo na Pokljuki, kjer smo tekli na smučeh in sankali. Za mnoge obiskovalce je bilo to novo doživetje, ki jim bo za vedno ostalo v lepem spominu. Četrtek je bil namenjen delavnici poznavanja tradicionalnih obrti. Vezli smo slovenske tradicionalne motive, iz lesa oblikovali Zlatoroga. Poleg naših učiteljev so nas učile še predstavnice Društva kmečkih deklet in žena v Bohinju, ki so pripravile tudi potico. Peš smo se napotili proti Studoru, obiskali Oplenovo hišo ter nato odšli še v Srednjo vas, kjer smo gostom pokazali našo podružnično šolo. Zadnji dan je bil namenjen spoznavanju Ljubljane, vodiči so bili kar naši učenci. Obiskali pa smo še Hišo EU. Več vtisov o dogajanju dobite na fotografijah in posnetkih na spodnjih povezavah:

Uvodna prireditev

Delavnica plesa

Ples- učenje

Na snegu

Šivanje in les

 

 

 

Dostopnost