V sodelovanju z Občino Bohinj se je tudi letošnjo jesen naša šola priključila akciji Pešbus, ki je trajala od 12. do 23. septembra.

V Bohinjski Bistrici je skupaj okoli 50 učencev od 1. do 5. razreda prihajalo v šolo peš. Spremljali so jih prostovoljci iz Društva upokojencev.

Kot vemo, so otroci, ki v šolo hodijo peš, v povprečju vsak dan fizično aktivni več časa in so bolje telesno pripravljeni kot otroci, ki se v šolo vozijo. Hkrati akcija razbremeni starše, ki otroke v šolo lahko pospremijo samo ob določenih dnevih, ne pa vsak dan. Če otroci v šolo pešačijo, se zmanjša število poti, opravljenih z avtomobilom posledično pa tudi količina škodljivih izpustov v okolje.

Vsem udeležencem čestitamo za udeležbo in se zahvaljujemo za praktične nagrade, ki jih je priskrbela Občina Bohinj. Učenci se jih bodo razveselili v tem tednu.

Tjaša Tišov