Za nami je že tretji dan šole v naravi, ki jo šestošolci prvič preživljamo v Simonovem zalivu. V preteklih dneh smo doživeli marsikaj novega. Najprej smo v Škocjanskih jamah, ki so pod Unescovo zaščito, raziskovali kraški svet z najglobljim podzemnim kanjonom v Evropi. V Simonovem zalivu smo od blizu spoznavali obmorske rastline in živali. Tisti, ki jih privlači favna morskih globin, so uživali v piranskem akvariju. Nepozabna je bila tudi vožnja z ladjico do Pirana, kjer smo si lahko skozi stekleno dno ladjice ogledali školjčišče in živi svet pod morsko gladino.

Skratka, dejavni smo od jutranje telovadbe, plavanja, do večernega izpolnjevanja dnevnikov po sobah. Idej in načrtov za naslednja dva dneva pa imamo še veliko. Upamo, da nam jih uspe čim več izpeljati! Na koncu pa, hura! Vreme nam je res naklonjeno!

Vodja ŠVN: Maja Velički

VIDEO 3