V ponedeljek, 14. 11., obeležujemo Svetovni dan sladkorne bolezni in tako opozarjamo na potrebo po izobraževanju in ozaveščanju javnosti o preprečevanju naraščajoče epidemije. Bolnikov je vsako leto več, tudi med mladimi in tudi  Sloveniji, kar je skrb vzbujajoče.

Na naši šoli ozaveščamo učence o tem pri rednem pouku, kjer poudarjamo pomen zdrave prehrane in gibanja. Za učence 8. in 9. razreda pa je organiziran krožek sladkorne bolezni. V okviru tega krožka učence osveščamo o bolezni sami, o posledicah in o vzrokih za nastanek, ter jih pripravljamo na tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni.

Letošnjega šolskega tekmovanja se je udeležilo 13 učencev. Učenci, ki so prejeli bronasto priznanje so:  Ela Markelj iz 8. b, Lev Krkoč iz 8. a, Jure Zakrajšek, Nika Korošec in Alina Svoljšak iz 9. a

Na državno tekmovanje, ki bo 19. 11., se je uvrstila Ela Markelj.

Čestitke vsem tekmovalcem

mentorica Urška Beznik