30. marca se je na Biotehniškem centru Naklo odvilo 32. regijsko srečanje mladih raziskovalcev. Na njem so sodelovali tudi štirje učenci naše šole, ki so predstavili dve raziskovalni nalogi: Nik Koren iz 6. a in Sara Koren iz 8. b sta predstavila raziskovalno nalogo Vpliv Rubikove kocke na možganske povezave, Julija Jeklar iz 9. a in Neža Habjan iz 8. b pa nalogo z naslovom Odziv in odnos otrok do živali. Nik in Sara sta dosegla prvo mesto v kategoriji matematika, kar jima je zagotovilo nadaljnje tekmovanje na državnem nivoju, Julija in Neža pa drugo mesto v kategoriji psihologija in pedagogika. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežen uspeh. Tekmovalci se iskreno zahvaljujejo vsem, ki ste kakorkoli prispevali k njihovemu uspehu. Obe raziskovalni nalogi si lahko ogledate na zgornjih povezavah.

Barbara Vevar

Foto: Nataša Mrak in Barbara Vevar