V petek, 14. 4. 2023, zvečer smo na naši šoli obeležili Noč geografije, ki vključuje geografske dogodke po vsem svetu.

Na šoli smo imeli delavnice, v katerih smo na različne načine spoznavali države sveta, dva dogodka pa sta potekala na daljavo. V prvem dogodku  – predstavitev lanskih najuspešnejših raziskovalnih nalog – sta svoje delo širši javnosti predstavila Zala Medja in Matej Kalita iz 9. razreda. Drugi dogodek pa je prinesel razglasitev zmagovalcev fotografskega natečaja »Mi v pokrajini.« Vsi, ki smo imeli takrat delavnice na šoli, smo navijali za našega Vasja Zupanca iz 9. razreda, ki je v kategoriji osnovnošolskih fotografij dosegel drugo mesto med 85 fotografijami. S svojo fotografijo je opozoril na svetlobno in drugo onesnaževanje v prometu in pripisal “Naše aktivnosti puščajo sledi.”

V delavnicah smo okušali Mehiko, Ameriko in Grčijo, v kvizu smo šli na pot okoli sveta in spoznavali različne zastave, vzporednike, jezike, časovne pasove, šteli prebivalce, za zaključek večera pa smo skupaj z učiteljico Mojco Odar stopili še na Islandijo. Več naj povejo fotografije in VIDEO, za recepte pa povprašajte kuharske mojstre.

Povezave na napovednik dogodkov Noči geografije (tukaj) in rezultate natečaja “Mi v pokrajini” (tukaj).

Nataša Mrak, Barbara Vevar, Eva Vavroš