Na Evropski vasi v Radovljici smo 9. maja predstavljali Nizozemsko in Slovaško; državi, ki letos predsedujeta Svetu Evropske unije. Državi povezuje vodna pot po Renu in Donavi, pa tudi enake barve v njuni zastavi.

Mi smo državi povezali tudi z nastopom učenk 6. in 7. razreda, ki so predstavile glasbeno-plesni mix. Slovaško ljudsko Tancuj, tancuj vykrúcaj smo nadaljevali z nizozemsko Boom Boom Boom Boom skupine Vengaboys. Ob odlični koreografiji učenk smo poželi velik aplavz.

Predstavniki na stojnicah so svojo nalogo zelo dobro opravili, tako da so na koncu sodelovali tudi v kratkem intervjuju. Pa tudi druge stojnice so si naši učenci natančno ogledali in si s pravilnimi odgovori na nagradna vprašanja zaslužili majčke in sladke nagrade.

Na dogodek smo se pripravljali z aktivnostmi tako na matični kot podružnični šoli. Nastali so lepi izdelki, ki si jih lahko ogledate v avli šole in na slikah. Glasbeno točko pa si oglejte na filmčku.

Več tudi na povezavi radovljiške OŠ

Rada bi se zahvalila učencem in njihovim učiteljicam in učitelju za veselo in uspešno sodelovanje.

Mentorica Nataša Mrak