Projekt Spodbujanje branja knjig (Enhancing Book Reading) se v tem šolskem letu izteka. Načrtovano je bilo srečanje v živo na Poljskem. To pa smo ob koncu šolskega leta – od 7. do 9. junija 2021 –  izpeljali na daljavo. Sodelovali so učenci sedmih razredov, ki so te dni imeli kulturne dni, pridružili so se jim še nekateri učenci devetih in osmih razredov, ki so se mobilnosti že udeležili ali pa bi se je, če bi ta lahko potekala v živo.
V ospredju so bili tokrat življenjepisi pisateljev. Tako so prvi dan učenci vseh partnerskih šol pripravili življenjepis literarnega ustvarjalca. Naši učenci so se odločili za Primoža Suhodolčana, saj ga mladi zelo radi berejo, pa tudi zaradi okrogle obletnice bralne značke (60 let), saj je Primož sin Leopolda Suhodolčana – pobudnika gibanja Bralne značke. Pričeli so tudi ustvarjati film in plakat, kjer so strnili vtise dogajanja skozi celotni projekt. Drugi dan je bil namenjen spoznavanju Poljske. Znanje so učenci izkazali v kvizu, ki je potekal ob koncu dneva. Zadnji dan so si ogledali filme in plakate, ki so nastali v vseh partnerskih šolah, ter glasovali za najboljše. Plakate si lahko ogledate na priloženih fotografijah. Več o srečanju bomo videli v t. i.  novičniku, ki bo izšel ob koncu meseca, učenci, ki so vpisani v portal eTwinning, pa tudi tam.  Čeprav na daljavo, je bilo slovo kar čustveno doživeto. Ostaja pa želja, da bi branje ostalo priljubljena dejavnost – predvsem branje knjig, ne le to, kar beremo prek računalnikov.

Urška Repinc