V sredo, 21. 9., smo si drugošolci z matične in podružnične šole ogledali policijsko postajo na Bledu.

Razdelili smo se v dve skupini, saj je bila postaja za obisk vseh naenkrat premajhna. Tako si je prva skupina pod vodstvom policista najprej ogledala prostore na policijski postaji, učenci pa so spoznali splošne naloge in delo policista. Seznanili so se z vozili in pripomočki, ki jih policisti uporabljajo pri svojem delu.

Druga skupina se je medtem sprehodila po Bledu, med sprehodom pa so učenci opazovali promet, ponovili varen prehod čez prehod za pešce, opazovali prometne znake in se sprehodili skozi semaforizirano križišče.

Malico smo pojedli na policijski postaji, nato pa sta skupini dejavnosti zamenjali.

Preživeli smo lepo dopoldne, ki pa ga je proti koncu prekinil klic NA POMOČ, saj je v Bohinju zagorelo. Tako smo dva policista pospremili še na nujno vožnjo s policijskim vozilom in se odpravili nazaj proti šoli.

učiteljice Mihela Odar, Jožica Kašca, Branka Mavrič in Tjaša Tišov