Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) je 11. junija 2023 organizirala slovesno razglasitev rezultatov državnih tekmovanj pod imenom Zotkini talenti. Prireditev pripravijo v čast najboljšim mladim talentom, ki so se na različnih tekmovanjih iz znanj in srečanju mladih raziskovalcev izkazali z znanjem, sposobnostmi, inovativnostjo in ustvarjalnostjo. Letošnja prireditev je potekala pod častnim pokroviteljstvom predsednice republike Nataše Pirc Musar, ki nas je vse zbrane tudi nagovorila.

Na prireditev je bilo povabljenih več kot 1300 šolarjev, mentorjev, staršev in drugih gostov. Ena izmed povabljenih je bila tudi učenka naše šole, Ana Rožič. Ana je v mesecu oktobru na državnem tekmovanju iz Logike osvojila zlato priznanje in si s tem tudi priborila naziv Zotkin talent.

Ani iskreno čestitamo!

Mentorica: Katarina Dobravec