Za nami je že tretji dan šole v naravi, ki jo šestošolci preživljamo v Simonovem zalivu. V preteklih dneh smo doživeli marsikaj novega. Najprej smo v Škocjanskih jamah, ki so pod Unescovo zaščito, raziskovali kraški svet z najglobljim podzemnim kanjonom v Evropi. Iskali smo morske živali, na liste odtiskovali rastlinje, izdelovali elastoplane, pletli zapestnice, raziskovali Izolo in obiskali muzej Izolana. V krajinskem parku Strunjan smo od blizu spoznavali obmorske rastline in živali. V četrtek  se bomo z ladjico odpeljali do Pirana in skozi stekleno dno opazovali školjčišča in živi svet pod morsko gladino.

Dejavni smo od jutranje telovadbe, plavanja, do večernega izpolnjevanja dnevnikov. Idej in načrtov za naslednja dva dneva pa imamo še veliko. Upamo, da nam jih uspe čim več izpeljati! Na koncu pa, hura! Vreme nam je res naklonjeno!

Vodja ŠVN: Maja Velički