V petek, 10. 11. 2023, smo se v sklopu nadarjenih učencev in učencev 6. in 7. razredov, ki obiskujejo dodatni pouk matematike, odpravili na Osnovno šolo Bistrica. Pot tja in nazaj so učenci načrtovali sami. Uporabili smo javni avtobusni prevoz. Z učenci iz Bistriške šole, ki obiskujejo izbirni predmet Matematične delavnice, smo se družili, reševali matematične naloge, načrtovali in pripravljali obroke, … Prespali smo v šolski avli, kar je bilo za nas pravo doživetje. Naslednji dan smo se v popoldanskih urah vrnili nazaj v Bohinj. Takšna srečanja so izjemno pomembna, saj krepijo socialne vezi med učenci različnih šol. Hvala učiteljici Andrejki Kramar iz Osnovne šole Bistrica in vodstvu šole, ki so omogočili to izjemno izkušnjo.

Besedilo in fotografije: Monika Zupanc