Na srečo je šlo samo za vajo, s katero smo preverili ali je v našem načrtu evakuacije vse tako, kot mora biti. Vedeli smo sicer, da bo to v petek, drugih informacij pa ne zaposleni, ne učitelji nismo imeli. Zvočni signal sirene preko ozvočenja sredi tretje šolske ure presenetil vse. Kljub temu smo šolo spraznili zelo hitro, gasilci pa so bili prav tako pri nas kot bi mignil. Po uspešnem zboru na zbornem mestu smo z zanimanjem opazovi delo gasilcev, ki so vajo vzeli zelo zares. Seveda take vaje služijo za prepoznavanje morebitnih šibkih točk v načrtu, ki je narejen za take primere, zato bomo po analizi poskrbeli za izboljšave, ki se bodo morebiti pokazale kot nujno potrebne.

Hvala PGD Bohinjska Bistrica – Prostovoljno gasilsko društvo. Vemo, da se lahko počutimo varne tudi, če bo slučajno kdaj šlo zares.

pozarna-vaja-1

Slika 1 of 8