Predstavitev šole

Osnovna šola dr. Janeza Mencingerja deluje v okviru javnega vzgojno-izobraževalnega Zavoda Osnovna šola dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica. Ustanoviteljica šole je Občina Bohinj.

Osnovna šola deluje na dveh lokacijah. Matična osnovna šola je v Bohinjski Bistrici. V njej poteka pouk od prvega do devetega razreda osnovne šole. Podružnična osnovna šola deluje v Srednji vasi v Bohinju, v njej poteka pouk od prvega do četrtega razreda osnovne šole.

????????????????????????????????????

Osnovna šola dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica
Savska c. 10, 4264 Bohinjska Bistrica,
Tel.: (04) 577 00 00, Fax: (04) 577 00 13,
osbohinj@osbohinj.si
www.osbohinj.si

Ime in znak šole

Šola je dobila ime po pisatelju dr. Janezu Mencingerju. Pisatelj se je rodil v vasici Brod v Bohinju (26. marca 1838), ki spada v naš šolski okoliš. Po končani gimnaziji je študiral nauk o jeziku in književnosti ter pravo, oboje v Avstriji (na Dunaju in v Gradcu). Kot pravnik je služboval v Brežicah, Kranju in Krškem. Umrl je leta 1912 v Krškem. Njegova najbolj znana dela so satirična povest Mešana gospoda, pripoved Cmokavzar in Ušperna, utopični roman Abadon in potopisni esej Moja hoja na Triglav.

Znak šole je izdelala grafična oblikovalka Nežka Božnar, v njem je stilizirana podoba pisatelja dr. Janeza Mencingerja.

Arhivi